Atklāj zinātnes un biznesa
sinerģijas potenciālu!

UniLab - Universitāšu inkubators zinātņietilpīgu ideju komercializācijai
UniLab aktualitātes
Investors, uzņēmējs un LatBan biedrs Voldemārs Brēdiķis par uzņēmēja ceļu, padomiem un to, kādēļ biznesa eņģeļi spieto ap UniLab. Meklē žurnālu "Dienas Bizness" (07.05.2024).
Konferencē "TechChill 2024" SUBmerge Baltic saņem Latvijas jaunuzņēmumu kopienas grantu 10 000 eiro vērtībā. Apsveicam!
UniLab ir idejas, inovācijas un biznesa attīstīšanas pieredze, lai sniegtu pienesumu pilsētai un attīstītu Rīgu kā vadošo Baltijas jaunuzņēmumu centru.
Marta vidū NATO Aizsardzības inovāciju akcelerators Ziemeļatlantijas reģionam (DIANA) paziņoja par nozīmīgu sava transatlantiskā akceleratoru tīkla paplašināšanu. Tagad DIANA tīklu veidos 23 akceleratori, un jaunpienācēju vidū ir arī UniLab Defence.
Investīciju fonda Accelerace Management izpilddirektors Pīters Torstensens stāsta, ko no sadarbības ar UniLab varētu gūt Latvija, bet ko – dāņu investori. Avots Latvijas Avīze.
Uzsākts unikāls sadarbības modelis – UniLab, dāņu investīciju fonds Accelerace un vadošās Latvijas universitātes sadarbosies ar mērķi pacelt zinātni un nākotnes uzņēmējus citā līmenī!
UniLab 5. sezona ir sākusies, šogad sasniedzot rekordlielu jaunuzņēmumu komandu skaitu! Ceļu uz sava zinātņietilpīgā jaunuzņēmuma izveidi uzsākušas deviņas perspektīvas komandas.
Pasaules vadošajā zinātņietilpīgo uzņēmumu samitā Nordeep Summit, gūstot vērtīgu starptautisko pieredzi, piedalās septiņas UniLab komandas.
Aicinām visus uz UniLab Demo dienu, kas šoreiz notiks sadarbībā ar Baltic Sustainability Awards forum 7. decembrī "Splendid Palace" Rīgā.
Pirmo reizi tiks apbalvoti Latvijas izcilākie jaunuzņēmumi – un starp nominācijām arī UniLab dalībnieku veikums! Kategorijā "Jaunpienācējs" ("Newcomer") izvirzīts "PrintyMed", kas strādā ar mākslīgo zirnekļu zīdu izmantošanai 3D bioprinteros un medicīnas iekārtās.
Vēl tikai šodien, 01.08., iespējams pieteikties zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatoram UniLab, turklāt tas ir pavisam vienkārši: aizpildi īsu anketu www.unilab.lv un pēc pieteikuma saņemšanas mēs ar Tevi sazināsimies, lai informētu par nākamajiem soļiem!
Nenokavē! 18. jūlijā plkst. 19 gaidāms radošo nodarbību Creative Tuesdays speciālizlaidums, kurā par to, kā iespējams komercializēt savas idejas, runās universitāšu inkubatora UniLab vadītājs Andris Baumanis.
Līdz 1. augustam RTU un LU studentiem ir iespējams pieteikties zinātņietilpīgo biznesa ideju inkubatoram «UniLab», aizpildot pieteikuma formu www.unilab.lv. Programmas mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu un tehnoloģisku risinājumu nonākšanu komerciālajā tirgū, palīdzot komandai spert pirmo soli sava augstas pievienotās vērtības uzņēmuma dibināšanā un agrīno investīciju piesaistīšanā.
Labi padarīta darba gaisotnē RTU Zinātnes un inovāciju centrā 11. jūlija pievakarē pulcējās universitāšu inkubatora "UniLab" 4. uzsaukuma komandas, kas četrus mēnešus apņēmīgi strādāja, virzot savu zinātņietilpīgo biznesa ideju tuvāk tirgum.
Programma rit pilnā sparā!
Sākoties vasarai, programmas ciklā esam tikai nedaudz pāri pusei - turpinās apmācības, komandas veido kontaktus ar industriju, aktīvi piedalās starptautiskās konferencēs un konkursos, un aizrautīgi strādā pie savu ideju attīstības.
Priecājamies izziņot, ka 2023.gadam esam noslēguši sadarbību ar LatBan - Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu, lai īstenotu inkubācijas programmu. Ieskaties tēmās un ekspertu profilos!
Paldies LatBan, un īpaši Cyril Golub!
UniLab - Zinātnes un biznesa laboratorija!
Zināšanas
UniLab komandām tiek nodotas zināšanas par zinātniski ietilpīgu biznesa ideju komercializāciju.
Eksperti
Komandai individuāli piesaistām zinātņietilpīgu ideju komercializācijas ekspertus.
Finansējums
Komandām pieejams finansējums līdz 5000 EUR tirgus validācijai un produkta attīstīšanai.
Kopiena
UniLab nodrošina pieeju individuāli nepieciešamo ekspertu kopienai.
Atbalsts ceļā
uz panākumiem

UniLab mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu. Studentu komandām tiek sniegts atbalsts zinātniski ietilpīgas biznesa idejas izstrādei un sākotnējai pārbaudei, sagatavojot tās nākamajai idejas attīstības fāzei – privātai vai publiskai investīciju piesaistei.

UniLab strādā ar katru komandu individuāli, kā arī nodrošina apmācības un piedāvā finanšu atbalstu idejas realizācijai.
UniLab programma
Pieteikums
Komanda sagatavo pieteikumu UniLab programmai, aprakstot ideju un komandu. Būtiski, lai idejas balstās uz zinātniski izstrādātu tehnoloģiju vai pētījumu. Komandā ir jābūt vismaz vienam Latvijas Universitātes vai Rīgas Tehniskās universitātes studentam.

UniLab Nolikums
Programmas pārskats
Darbs pie idejas
Labākas komandas saņem komercializācijas ekspertu konsultācijas. Papildus tiek nodrošinātas apmācības un finansiāls ieguldījums līdz 5000 EUR. Programmas laikā tiek novērtēta idejas komercalizācijas potenciāls un intelektualā īpašuma stratēģija.
Demo diena
Noslēdzoties programmai, komandas demonstrē paveikto potenciālajiem investoriem, kā arī saņem jomas ekspertu vērtējumu un rekomendācijas par tālāko idejas attīstību.
Investīciju piesaiste
UniLab komandām palīdz sagatavoties investīciju piesaistes procesam, kā arī nodrošina piekļuvi plašam kontaktu tīklam, lai nepieciešamības gadījumā paplašinātu komandu.
UniLab komandas
UniLab komandas attīsta visdažādākas idejas - sākot no inovatīva elektrodzinēja līdz pat personīgajam ceļojumu asistentam, pielietotjot mākslīgā intelekta tehnoloģijas.
Datubāze-mājaslapa zāļu vielu saderības noteikšanai savā starpā, ar pārtikas produktiem un dzīvesstilu, analizējot zinātnisko publikāciju datus. Inovatīva ir tehnoloģija zinātnisko publikāciju analīzei: datizrace, dabiskā valodas apstrāde, mašīnmācība un dziļā lingvistiskā analīze, ko nākotnē varētu izmantot arī citās ar medicīnu un ne medicīnu saistītās jomās.
Sviedru paraugu iegūšanas karte diagnostikai un dzīvesveida monitoringam kā alternatīva asins u.c. paraugiem.
Trīs dažāda dzīvesstila ēkas – siltā māja, produktīvais ofiss un ērtā darbnīca. Pateicoties komandas izstrādātajam inovatīvajam kaņepju būvmateriālam, Positive Homes ir videi un cilvēka labsajūtai pozitīvas, bet CO2 pēdas negatīvas.
S3NA specializējas kultūras mantojuma saglabāšanā, izmantojot jaunākās objektu skenēšanas tehnoloģijas un modernākos modeļu izveides programmatūras risinājumus, vienlaikus veidojot plašu digitālu bibliotēku šiem artefaktiem.
Atbilstības novērtējuma (due diligence) rīks investoriem, riska kapitāla fondiem, inkubatoriem un inovācijās balstītiem lielajiem uzņēmumiem, lai ātrāk un automatizēti novērtētu biznesa projektus, analizējot galvenos biznesa modeļa aspektus.
Rentabilitātes izpēte dabas tūrisma objektu īpašniekiem un investoriem. Balstoties uz datubāzi ar 1000+ dabas tūrisma objektiem un 80+ to īpašībām visā pasaulē, Develop Nature veic precīzu, pusautomatizētu analīzi par to, kāds ir peļņas potenciāls jaunam vai jau eksistējošam objektam.
Bezpilota munīcijas daudzaģentu jeb spietu tehnoloģija Latvijas un citu NATO valstu bruņotajiem spēkiem, lai izveidotu efektīvāko valsts aizsardzību atbilstoši tās ģeogrāfiskajiem apstākļiem.
Mikrofluīdikas čipi, kas ļauj mākslīgo orgānu un ietvaru (scaffold) ražotājiem izmantot šķiedru (piemēram, mākslīgā zirnekļa zīda šķiedru) 3D bioprintēšanā, lai iegūtu uzticamu un noturīgu materiālu orgānu ražošanai.
Viedais IT darbinieku atlases risinājums, kas palīdzētu uzņēmumiem pieņemt darbā IT speciālistus, saīsinot tradicionāli ilgo atlases procesu un samazinot neatbilstoša kandidāta izvēles risku, tādējādi pagarinot darba attiecību ilgumu.
Autonoms pilsētvides risinājumu mazizmēra ūdens transporta īrei un monitoringam.
Notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģija fosfora atgūšanai un tā tālākai izmantošanai mēslojuma ražošanā.
Ādai un videi draudzīgus saules aizsarglīdzeklis no mālu-polifenolu kompozītmateriāla, kas aizsargā pret UV starojumu un vienlaikus nodrošina antiradikalitātes, pretnovecošanās un pretiekaisuma īpašības.
Videi draudzīga un energoefektīva mobilā tankkuģu tīrīšanas stacija, kas paredzēta jūraskuģu kravastelpu (tanku) attīrīšanai no dzīvnieku taukiem un augu eļļām.
Lielizmēra 3D betona objektu drukas optimizācija, sadalot ģeometriju strukturālās sekcijās.
Stādu diedzēšanas un augu audzēšanas podiņi no videi draudzīga biomateriāla -biomasas un sēņu micēlijs.


Karjeras spēle jauniešiem, kas palīdz iepazīt dažādas profesijas.
Viedais biosensors pārtikas kvalitātes kontrolei.
Magnetoterapijas ierīce, kur nepieciešamo magnētisko lauku nodrošina pastāvīgais magnēts.
Apgaismojuma kvalitātes mērīšanas iekārta un mērījumu procesa automatizācija.
Apkārtējai videi draudzīga riepu un gumijas produktu pārstrādes iekārta.
Zemūdens drons, kas veic ūdens kvalitātes mērījumus reālā laikā dažādos jūras dziļumos.
Daudzfunkcionāla robotu platforma, kas piemērota gan iekštelpām, gan ārtelpām. Konstrukcija sastāv no atsevišķiem mehānikas mezgliem, kas ļauj pielāgot to individuāliem risinājumiem.
BioRadProtect videi draudzīgs biopolimēra nanokompozīta antidots cēzija, stroncija, rubīdija un kobalta radionuklīdu saistīšanai no piesārņota ūdens un iedzīvotāju aizsardzībai.
FungiFuture piedāvātais risinājums tiešā veidā risina zīmola ilgtspējības problēmu, samazinot atkritumu apjomu, manekenā izveidē izmantojot micēliju kompozītmateriālu un tekstila atkritumus.
Autonoms, daudzfunkcionāls lauksaimniecības robots augļkopībā. Robots novērš darba spēka trūkumu lauksaimniecībā, īpaši ogu nolasīšanas sezonā.
Bdetect attīsta melanomas detekcijas iekārtu, kas, izmantojot dažāda veida apgaismojumu un mākslīgo intelektu, veic multispektrālu ādas analīzi.
Personalizētu ceļojuma maršrutu sagatavošana, pielietojot mākslīgā intelekta tehnoloģijas.
Innovatīva teleskopa veikstpējas uzlabošana astronomijas entuziastiem.
Zemūdens iekārtu apsekošanas servisa automatizācija.
Ambliopijas simptomu mazināšana un novēršana.
Siltumnīcu laistīšanas procesa automatizācija.
Sensori bišu stropu monitoringam un bišu saimes snieguma analīzei.
Cilvēka mentālā stāvokļa analīze, pielietojot viedā auduma sensoru un mākslīgā intelekta tehnoloģijas.
Masas plūsmas kontrolieris pārtikas ražošanas procesa efektivitātes celšanai.
Risinājums, kas uzlabo drošumu un nodrošina vienkāršu jaudas un masas vadību elektrisko transportlīdzekļu dzinējiem.
Kataraktas simptonu iedentificēšana, samazināšana un profilakse, izmantojot mākslīgo intelektu.
Šķīdums, kas palīdz lauksaimniekiem uzlabot augsni, palielinot ražīgumu un samazinot izmaksas par mēslojumu.
Risinājums MRI (magnētiskās rezonanses aparatūra) attēlu apstrādei un analīzei.
Viļņu enerģijas pārveidotājs elektrības ražošanai, izmantojot visu izmēru viļņus.
"Zero waste" un aprites ekonomikas principos balstīts augsnes podiņš ar paaugstinātu izmantošanas efektivākai stādu audzēšanai.
Stājas korekcijas T-krekls, kas trenē jūsu muguras muskuļu atmiņu un palīdz uzlabot stāju, kā arī paaugstina vispārējo labsajūtu.
Vienreiz lietojamas smagi inficētu pacientu pārvietošanas kameras.
Vibrāciju horeogrāfijas tērps nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem.
UniLab komandu pieredze
Partneri
Lai veicinātu zinātniski ietilpīgas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte atbalsta kopīgi izveidotu universitāšu inkubatoru - UniLab.
Eksperti
Pieredzējuši biznesa, zinātnes un inovāciju jomas pārstāvji palīdz komandām virzīties uz mērķi gudrāk un sasniegt labākus rezultātus.
UniLab komanda
 • Dace Saukuma
  UniLab projekta koordinatore
 • Andris Baumanis
  UniLab vadītājs

 • Alīna Dolmate
  UniLab komandu skauts un mentors
 • Liene Briede
  RTU Inovāciju prorektore, RTU Zinātnes un inovāciju centra direktore, UniLab komanda
 • Prof. Tālis Juhna
  RTU rektors, UniLab padomes loceklis
 • Dins Šmits
  RSU Prorektors akadēmiskajā darbā, UniLab Padomes loceklis
 • Valdis Segliņš
  Latvijas Universitātes Prorektors dabas, tehnoloģiju un medicīnas zinātņu jomā, UniLab Padomes loceklis
 • Toby Moore
  UniLab padomnieks
 • Irina Arhipova
  Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Zinātņu prorektore
Biežāk uzdotie jautājumi
Biežāk uzdotie jautājumi par UniLab uzņemšanas nosacījumiem un programmu. Ja rodas papildus jautājumi, droši sazinies ar mums.
 • Andris:
  Kas var pieteikties UniLab programmai?
  UniLab:
  Komandā ir jābūt vismaz vienam Latvijas Universitātes vai Rīgas Tehniskās universitātes studentam.
 • Daiga:
  Vai ir jau jābūt reģistrētam uzņēmumam?
  UniLab:
  Lai pieteiktos UniLab programmā, uzņēmums nav vajadzīgs.
 • Jānis:
  Kam un uz kādiem nosacījumiem tiek piešķirts finansējums.
  UniLab:
  Finansējums līdz 5000 EUR tiek piešķirts granta veidā, kuru var izmantot tirgus izpētei, ekspertu konsultācijām un prototipa izveidošanai.
Kontakti
E-pasts: info@unilab.lv
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1050
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes
Sapratu!