UniLab Domnīca Nr. 6
No zinātnes līdz biznesam un atpakaļ
Sestajā UniLab Domnīcā, 16. februārī piedalīsies jaunuzņēmuma Elogium, kas iekļauts to Latvijas pārtikas nozares jaunuzņēmumu sarak­stā, kuru darbībai var būt patiesi globāla nozīme, vadītājs Kārlis Ūdris, jaunuzņēmuma Bdetect, kas ražo multispektrālu bezkontakta melanomas skrīninga iekārtas, vadītājs Ronalds Skulme, UniLab programmas absolvents, un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorante, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece un SIA HUMICO dibinātāja Kristīne Irtiševa, UniLab programmas absolvente.
Domnīcas dalībnieki
 • Kārlis Ūdris
  Jaunuzņēmuma Elogium vadītājs
 • Ronalds Skulme
  Jaunuzņēmuma Bdetect vadītājs, ekonomikas doktora kandidāts, UniLab programmas absolvents
 • Kristīne Irtiševa
  Jaunuzņēmuma Humico dibinātāja, UniLab programmas absolvente
 • Andris Baumanis
  UniLab vadītājs
Pasākuma programma
Laiks: 16/02 17:00 - 18:00
Vieta: Online - Facebook Live un UniLab mājas lapa
17:00 – 17:05
17:00 – 17:05
UniLab Domnīcas atklāšana
Andris Baumanis, UniLab vadītājs
17:05 – 17:20
17:05 – 17:20
1.stāsts - revolūcijas potenciāls
Kārlis Ūdris, jaunuzņēmuma Elogium, kā darbības mērķis ir mājputnu barības piedevu ražošana, vadītājs stāstīs, ka uzņēmuma rīcībā, iespējams, ir risinājums, kas spēj izraisīt šajā nozarē īstu revolūciju. Pirms vairākiem gadiem ES aizliedza antibiotiku izmantošanu putnkopībā, un kopš tā laika pētījumi šajā jomā – ar ko varētu aizstāt antibiotikas - bijuši ļoti aktīvi. Ja visi testi noritēs veiksmīgi, 2024. gadā paredzēta pārtikas piedevas ražošanas un tirdzniecības uzsākšana.
17:20 – 17:35
17:20 – 17:35
2.stāsts - jaunums bezkontakta ādas veidojumu skrīningā, UniLab pieredzes stāsts
Ronalds Skulme, jaunuzņēmuma Bdetect vadītājs dos ieskatu medicīnas ierīču uzņēmumā, kas specializējas ādas vēža diagnostikas produktu izpētē un izstrādē, piedāvājot multispektrālu bezkontakta melanomas skrīninga iekārtu, kas jebkuram lietotājam ļauj veikt precīzu, vienkāršu un ātru ādas veidojuma analīzi. Atšķirībā no konkurentiem, izstrādātā iekārta veic multispektrālu ādas analīzi, izmantojot piecu veidu gaismas avotus: infrasarkano, sarkano, zaļo, violeto (405nm) un balto. Visa iegūtā informācija analīzes laikā, izmantojot bezvadu tehnoloģiju, tiek šifrētā veidā nosūtīta uz mākoņsistēmu, kur tā ir viegli pieejama lietotājam.
17:35 – 17:50
17:35 – 17:50
3. stāsts - UniLab pieredzes stāsts
Kristīne Irtiševa, jaunuzņēmuma Humico dibinātāja dalīsies pieredzē, Unilab programmas ietvaros attīstot tehnoloģiju, kā ražot humātu jeb šķidro kūdru — bagātīgu humusa (humuss nav tikai turku zirņu pasta — latviešu valodā šis ēdiens jāsauc par humosu; humuss ir augsnes organiskā daļa, kas veidojas, sadaloties augu un dzīvnieku organiskajām atliekām) ekstraktu augsnes mēslošanai. Jauno produktu varēs izmantot gan bioloģiskie un konvencionālie lauksaimnieki, gan mazdārziņu īpašnieki.
17:50 – 18:00
17:50 – 18:00
UniLab - Zinātnes un zinātņietilpīga biznesa laboratorija!
Andris Baumanis, UniLab vadītājs

Uzzini vairāk par UniLab sniegtajām iespējām zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstībai, kā arī praktiska un noderīga informācija par pieteikšanos UniLab programmai.
Reģistrācija
Laiks: 16/02 17:00 - 18:00
Vieta: Online - Facebook Live un UniLab mājas lapa

E-pasts
Vārds, Uzvārds
Komentārs
Nosūtot datus, Jūs piekrītat UniLab privātuma noteikumiem.
Kontakti
E-pasts: info@unilab.lv
Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1050